Der zināt

Parketa glabāšanas noteikumi

Tā kā masīvais parkets tiek ražots no dabīgas koksnes, sausa koksne mēdz mainīt savus izmērus atkarībā no temperatūras un gaisa mitruma. Lai ilgstoši saglabātu parketa kvalitāti, tas jātransportē un jāuzglabā atbilstoši norādījumiem.

1. Parketu ieteicams pārvadāt slēgtā transportā.
2. Uzglabāšanas laikā iepakojums jāsargā no tieša mitruma ietekmes (lietus, sniega, ūdens).
3. Uzglabāt parketu oriģinālā iepakojumā telpā ar gaisa mitrumu ne lielāku par 50 %. Iepakojumu vēlams atvērt, tikai sākot ieklāšanas procesu.
4. Parketu klāj uz kvalitatīvi sagatavotas pamatnes ar atbilstošu mitruma procentu (līdz 9-12%).
5. Gan ieklāšanas darbu laikā, gan vēlāk parketa lietošanas laikā ieteicamais gaisa mitrums telpās nedrīkst pārsniegt 50 %.

Fabrika uzņemas atbildību par parketa kvalitāti tikai tad, ja pircējs ir ievērojis visus uzglabāšanas, ieklāšanas un lietošanas norādījumus.

Parketa grīdas ekspluatācijas noteikumi

1. Pēc parketa grīdas apstrādes ar laku vai eļļu, to atļauts noslogot tikai pēc 8-14 dienām.
2. Pirmajās dienās uz apstrādātas grīdas neiesakām likt paklājus. Veicot tālākus telpas apdares darbus, aizliegts parketa grīdu pārklāt ar poliuretāna plēvi, jo tā kavē apstrādes materiālu (lakas, eļļas) žūšanu. Plēves vietā var izmantot mīkstu kartonu. Mēbeles un citus sadzīves priekšmetus telpā jāienes un jānovieto uzmanīgi. Zem galdu un krēslu kājām iesakām pielīmēt mīkstus paliktnīšus, lai, tos pārvietojot, nesaskrāpētu parketa grīdu.
3. Parketa grīdu ar kopšanas līdzekļiem atļauts apstrādāt ne agrāk kā 10 dienas pēc lakas vai eļļas uzklāšanas.
4. Koka grīdas vairāk reaģē uz gaisa mitrumu, tāpēc ļoti svarīgi ir telpā nodrošināt pareizu ekspluatācijas mitrumu. Ieteicamā gaisa temperatūra ir +180C līdz +230C, un relatīvais gaisa mitrums robežās no 30% līdz 55%. Kā zināms, vasarā gaisa mitrums ir lielāks, bet ziemā mazāks. Ja grīda vasaras sezonā ir vairāk sabriedusi, tad ziemas sezonā parketa grīdā parādīsies spraudziņas. Jo stabilāks ir gaisa mitrums telpā, jo garāks būs parketa grīdas ekspluatācijas laiks. Tāpēc, lai regulētu klimatu telpā, iesakām izmantot temperatūras un gaisa mitruma mērītāju. Ziemas sezonā, kad gaisa mitrums samazinās zem 30%, iesakām lietot speciālus gaisa mitrinātājus.
5. Parketa grīdu ir aizliegts mazgāt ar slapju lupatu! Tā vietā jāizvēlas mitra lupata.

Ievērojot šos nosacījumus, jūsu parketa grīda būs izturīga un ilgi saglabāsies skaista.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku mājaslapas lietošanas pieredzi.